Nejčastější dotazy, otázky a odpovědi Otázky, které Vás jistě napadly . . . 

- Proč by Vám měl někdo platit za "nic" ? Stačí si zapnout třeba TV a určitě tam na nějakém programu poběží zrovna reklama. Firma, která tu reklamu platí za ní zaplatila třeba X Kč. Reklamu vidí Y lidí. Takže když X vydělíme Y zjistíme "Z", což je částka připadající na jednoho člověka, kterou tu reklamu viděl. Takže proč platit Z peněz třeba TV za jednoho člověka vidící vaši reklamu, když  můžete klidně tu Z částku dát jemu. Pro majitele reklamy je to vlastně i výhodnější.

- Jak mi budou peníze chodit ? Z Ameriky peníze budou chodit šekem na adresu, kterou uvedete při registraci. Některé české firmy nabízejí možnost zasílání peněz na účet. Jestli účet nemáte, tak žádný nevyplňujte, peníze Vám přijdou poštou !

- Kdy mi peníze pošlou ? Až splníte požadovaný limit. Americké servery požadují alespoň dosažení 20 až 30 USD. Českým stačí od 100,- Kč. Pokud není limit splněn, přesouvá se Vám do dalšího měsíce.

- Za jak rychle dosáhnu limitu ? Tak to je jen na Vás. Při vydělávání surfováním jste placeni přímo Vy (americké servery dávají okolo 0,40 - 0,90 USD/hodinu ... což je okolo 20,- Kč/hodinu) a dále máte zisk z lidí, které seženete a budou se registrovat přes Vás (zase záleží na firmě, ale může to být klidně i 25 % z jejich zisku). Takže klidně se může stát, že Vy nemusíte počítač ani zapnout a ti, co jste sehnali budou dělat na Vás.


 

OTÁZKY A ODPOVĚDI !


Mohu se zaregistrovat u více firem?

Ano v tom Vám nic nebrání. Je třeba akorát dávat pozor na to, že některé firmy neumožňují současně používat jejich program pro zobrazování reklamy s programy podobného typu jiných firem, tj. používat 2 panely pro zobrazování reklam. Většina firem však toto toleruje (konkrétně firma Intecom ve svých podmínkách píše, že můžete používat jejich VIEWBAR současně s VIEWBARY od jiných firem). Osobně používám současně několik firem pro zasílání reklamních e-mailů, dále na surfování používám současně firmy SPEDIA a CASHSURFERS (v tom případě je dobré mít nastaveno na monitoru vyšší rozlišení (800x600 nebo 1024x768, případně ještě více), aby Vám reklamní panely neukrojily příliš mnoho místa z Vašeho browseru. Máte-li dostačně rychlé připojení k Internetu, neměl by být problém používat více firem najednou (nejlepší je podívat se do statistik, zda vám skutečně přibývají body.)

skok na začátek


Kdo je to referral?

Referral je další člen, kterého přivedete do systému a budete za to mít určité procento bodů, které on získá. U některých firem se započítávají referralové i do několika úrovní, tj. obdržíte peníze i za členy, které přivedl do systému člen, kterého jste přivedli Vy - je to obdobné jako Multi level marketing. Na množství referralů tedy podstatně závisí výše Vašeho výdělku. Díky referralům můžete vydělávat peníze aniž byste se museli dál nějak o tohoto referrala starat. A rozhodně nejde o něco zanedbatelného. Např. u firmy Spedia Vám zaplatí 25% z výdělku každého Vámi získaného člena.

skok na začátek


Jakým způsobem a kdy dostanu peníze?

Zahraniční firmy zasílají šeky vystavené na Vaše jméno a adresu, na základě údajů, které jste zadali při registraci. U některých zahraničních firem je možné si zvolit platbu převodem, ovšem je to velice drahé, takže se to vyplatí u částek ve výši několika set dolarů. Zaslání šeku do České republiky trvá většinou 2 - 4 týdny. České firmy zasílají peníze složenkou nebo převodem na účet.

skok na začátek


Jak získám referrala?

Můžete informovat své přátele a známé nebo je po domluvě s nimi přímo zaregistrovat. Jako člen máte tzv. REFERRAL ID, díky kterému firmy poznají, že právě Vy jste přivedl nového člena. Je však zakázano používat metody SPAM, tj. hromadné rozesílání nevyžádaných e-mailů, na základě kterých byste chtěli členy získat. Některé firmy zakazují získávání členů i přes tzv. CHAT. Vždy se o tom co je dovoleno a co zakázáno dozvíte prostřednictvím pravidel a podmínek (Terms&Conditions), které mají firmy na svých serverech.

skok na začátek


Kde mi proplatí šek ze zahraniční společnosti?

Většinou každá větší banka (např. Komerční banka nebo ČSOB a.s.) Vám šek proplatí za poplatek ve výši cca 1 - 3% z částky na kterou je šek vystaven. Můžete si vybrat zda chcete šek proplatit v korunách nebo v cizí měně. Pokud chcete inkaso šeku v hotovosti bývá to dražší, proto pokud máte běžný účet nechejte si převést peníze na něj. A ještě něco. Šek Vám nebude proplacen okamžitě, ale až po jeho ověření, zda je krytý. Doba pro ověření bývá u různých bank různá a většinou opravdu dlouhá (u některých bank i 30 dnů). Není snad třeba podotýkat, že za téměř bezpracný výdělek se počkat vyplatí.

skok na začátek


Jak zjistím kolik jsem vydělal?

Každá z firem má na svém serveru statistiku, která se zobrazí po zadání Vašeho přístupového jména a hesla. Většinou jsou v těchto statistikách uvedeny body, které se po skončení období převedou na dolary. V ten moment se body vynulují (jako třeba u CASHSURFERS) a převedou se na peníze. S novým obdobím Vám budou opět body přibývat a tak je to stále dokola. Ale POZOR! Statistiky nebývají většinou v reálném čase! Body, které jste nasurfovali, případně získali jiným způsobem se obvykle objeví někdy až druhý den!

skok na začátek


Na panelu zobrazujícím banery se mi zobrazila červená kontrolka.

Některé firmy platítící za surfování tímto způsobem kontrolují, zda sedíte u počítače a skutečně surfujete. Pokud nebudete delší dobu měnit URL adresu, např. při dlouhém čtení novin na Internetu, rozsvítí se červená kontrolka, což znamená, že Vám peníze nepřibývají! Není však vůbec žádný problém tuto URL adresu na pár vteřin změnit, tak aby se rozsvítila zase zelená kontrolka a pak se vrátit opět ke svému čtení.

skok na začátek


Dá se aktivita u počítače nebo surfování simulovat?

Existuje celá řada podvůdných prográmků, které umí napodobit aktivitu u počítače, tj. aktivně surfovat, hýbat myší atp. Firmy platící za surfování však s takovými "podvůdky" počítají a umí drtivou většinu těchto programů odhalit. Raději to proto ani nezkoušejte, protože potom dojde k okamžitému zrušení Vašeho konta.

skok na začátek


Co je viewbar?

Viewbar je vlastně reklamní panel, který zajišťuje zobrazování reklam. Společnosti platící za surfování Vám jej nabídnou ke stažení (Download) a pak jej už stačí nainstalovat a zadat údaje o uživatelském jménu a heslu. Pokaždé když se připojíte k Internetu pak již stačí kliknout na ikonu umístěnou na ploše Windows a viewbar začne zobrazovat reklamy, čímž vyděláváte peníze.

skok na začátek


Kolik můžu prosurfovat hodin měsíčně, abych za to dostal zaplaceno?

Některé firmy tuto dobu neomezují (Spedia, Cashsurfers), ovšem existují i firmy, u kterých můžete maximálně prosurfovat např. 40 hodin měsíčně. Výdělky z referralů jsou neomezené (alespoň zatím), což je vcelku logické, protože tyto firmy mají zájem na získávání nových členů.

skok na začátek


Kdy dostanu peníze?

Zpravidla po dosažení nějaké částky, např. 30 dolarů firmy šeky odesílají. U některých je možné si nastavit minimální platbu pro výplatu šeku a konkrétně u Spedie si platbu můžete vyžádat kdy chcete (ale musí to být min. 30 dolarů), což je výhoda, protože si Vy sami určíte, kdy mají peníze odeslat.

skok na začátek


Je možné zrušit členství?

Samozřejmě. Zatím všechny společnosti o který je na těchto stránkách řeč umožňují okamžitě členství zrušit a tyto Vám okamžitě přestanou zasílat např. reklamní maily atd.

skok na začátek


Nemohou být moje údaje zneužity?

Firmy garantují, že Vaše iniciály nebudou nikdy prodány nebo jinak zneužity. Ve vlastním zájmu to dodržují, protože nemají zájem na poškození jejich jména a ohrožení jejich existence. Na těchto stránkách se Vás navíc snažíme upozornit na firmy, které např. slibují peníze a žádné Vám nikdy nepošlou (viz. Černá listina). Jsou to většinou firmy, které nabízí peníze za klikání na banery.

skok na začátek


Kolik si můžu vydělat?

Pokud se rozhodnete např. pro placené surfování a konkrétně s firmou SPEDIA máte jisté, že si vyděláte min. na provoz Internetu, protože Spedia platí okolo 50 centů ( cca 20 Kč/hod. ). Pokud nasurfujete měsíčně 60 hodin, vyděláte si 30 dolarů. Za každého dalšího člena (referala) Vám firma zaplatí 25% z toho co on prosurfuje. Pokud získáte 10 referalů a každý by prosurfoval přibližně to co vy, získáte ještě ke svému měsíčnímu příjmu dalších 75 dolarů! A to ještě nebyla zmínka o tom, že např. Spedia Vám bude platit i za hraní her, které jsou na jejich serveru a nebo registraci k dalším programům, které nabízí - např. CASINO atd.
Chcete-li vydělat více, můžete se zaregistrovat u Více firem (jedna Vám bude platit za surfování, druhá za reklamní maily atd) a Vaše příjmy se mohou zněkolikanásobit! Např. firma CASHSURFERS zveřejňuje na svých stránkách jaká byla nejvyšší částka, na kterou vystavili šek a v březnu to bylo 1104 dolarů za jeden jediný šek - je jasné, že tento člověk pod sebou musel mít desítky referalů.

skok na začátek


Mám problémy s registrací, co mám dělat?

Stačí když pošlete na e-mail tyto údaje a já registraci provedu za Vás a to ZDARMA. Obdržíte potom e-mail, který Vás bude informovat o tom, že jste byli zaregistrováni.

1. Jméno a příjmení
2. Adresa kam mají chodit šeky (nejvhodnější je uvést trvalé bydliště)
3. Váš výslovný souhlas k tomu, že chcete zaregistrovat a k jaké firmě (Spedia, Cashsurfers atp.)
4. Vaše datum narození
5. Spolehlivá funkční e-mailová adresa

skok na začátek


SPEDIA mi napsala chybové hlášení: Can not connect to Spedia server. Check your Internet Conection options and try to login again!

1. Pravděpodobně jste SPEDII zapnuli dříve než jste se připojili k Internetu. Je třeba se nejdřív připojit, mít zapnutý browser a surfovat v něm a potom teprve zapnout SPEDII. Pokud ani toto nepomůže, obvykle stačí chvilku surfovat a za pár minut se pokusit SPEDII znovu spustit.
2. Druhou možnou variantou je, že server SPEDIA je pravděpodobně přetížen a není možné se s ním spojit.

skok na začátek


Díval jsem se do statistiky a nepřibývají mi body za surfování!

U většiny firem se statistiky nezobrazují v reálném čase, ale v určitých intervalech, např. každých 60 minut. Někdy to trvá i do druhého dne, než se objeví body, které jste získali.

skok na začátek


Nepřibývají mi peníze za čtení reklamních e-mailů!

Každý reklamní e-mail, který Vám přijde obsahuje odkaz, na který je třeba kliknout, aby se zobrazili stránky inzerenta. Teprve potom se Vám započítají peníze!

skok na začátek


Mohu používat více firem najednou?

Ano. Naprostá většina firem to povoluje. Pokud chcete vydělávat více, tak je používání více firem žádoucí. Například je výhodné se zaregistrovat u všech firem co zasílají reklamní emaily a alespoň u dvou firem na surfování.

skok na začátek


Zapoměl jsem jméno účtu / heslo / ID - co mám dělat?

Při takové situaci se vyplatí chvíli počkat. Většina firem vám automaticky tyto údaje po přihlášení pošle emailem. Pokud nic nepřišlo, na přihlašovací stránce (Login) většiny firem je odkaz "Forgot your Acount Name" (když zapomenete jméno účtu) a "Forgot your Password" (při zapomenutí hesla). Referenční ID se většinou zobrazuje na stránce s Vašemi statistikami.

skok na začátek


Jak můžu získat pod sebe nějaké lidi (referraly)?

Pokud člověk při registraci uvede do kolonky "Referrer" Vaše ID či přihlašovací jméno nebo email (to se liší firma od firmy), stane se Vaším referralem. Další možnost je zaregistrovaní přes specialní odkaz (viz. Reference v popisech firem). Po kliknutí na tento odkaz se objeví registrační formulář s předvyplněnou kolonkou například "Reference number of your sponsor". Tenko link Vám většina společností nabídne po registraci, nebo Vám ho zašle emailem.

skok na začátek


Potom stačí vyplnit formulář pro technickou podporu. Odpověď Vám přijde emailem.

Formulář pro Vaše dotazy a technickou podporu ZDARMA: Formulář pro technickou podporu